Baterie Kondensatorów do kompensacji mocy biernej

Baterie Kondensatorów typu BKE

Ceny i dobór baterii kondensatorów prosimy o kontakt pod numerem 52 321 37 75.

Proponowane przez nas w pełni automatyczne baterie kondensatorów przeznaczone są do kompensacji mocy biernej w sieciach nn. Sterowanie opiera się na działaniu mikroprocesorowego regulatora typu RMB, który został wyprodukowany przez nas na bazie autorskich projektów. Poszczególne komponenty zostały zaopatrzone w indywidualne zabezpieczenia zwarciowe i załączone przez styczniki bądź komutatory tyrystorowe, dzięki temu nie wywołują przeciążeń sieci. Proponowane przez nas urządzenia znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ilość energii biernej pobieranej z sieci elektroenergetycznej przekracza umowny współczynnik i wiąże się z niepotrzebnie wysokimi kosztami. Pomagamy naszym klientom przy doborze właściwego modelu. Wykorzystujemy w tym celu dane zawarte na fakturze od dostawcy energii elektrycznej bądź na bazie pomiarów dobowych.


Baterie kondensatorów typu BKE-W

Baterie kondensatorów typu BKE-W i BKE-S.

Kompensacja mocy biernej indukcyjnej w sieciach nn bez dużej ilości zakłóceń powodowanych przez wyższe harmoniczne THDU < 7%. Łączenie każdego kondensatora odbywa się za pomocą specjalnego stycznika tak skonstruowanego, że załączenie do sieci odbywa się bez nadmiernych przeciążeń prądowych.


...

Baterie kondensatorów z dławikami ochronnymi typu BKE-SD

Kompensacja mocy biernej indukcyjnej w sieciach nn bez dużej ilości zakłóceń powodowanych przez wyższe harmoniczne. w których występują wyższe harmoniczne THDU > 7%. Łączenie każdego kondensatora odbywa się za pomocą specjalnego stycznika tak skonstruowanego, że załączenie do sieci odbywa się bez nadmiernych przeciążeń prądowych....

Szybkie Baterie kondensatorów typu BKE-ST

Kompensacja mocy biernej indukcyjnej w sieciach nn. Dla obcążeń szybkozmiennych (windy, zgrzewarki) należy stosować specjalne tyrystorowe baterie kondensatorów, zbudowane w oparciu o łączniki tyrystorowe do komutacji członów kondensatorowych.


...

Baterie kondensatorów tyrystorowo-stycznikowe typu BKE-TS

Kompensacja mocy biernej indukcyjnej w sieciach nn. Baterie wyposażone tylko w łączniki tyrystorowe są bardzo drogie, dlatego proponujemy nowe rozwiązanie gdzie kilka pierwszych członów jest komutowane przez szybkie tyrystory. Pozostałe człony są załączane specjalnymi stycznikami, które nie powodują przeciążeń prądowych.


...

Automatyczne baterie dławików kompensacyjnych typu BKE-DK

Automatyczne baterie dławików kompensacyjnych do skompensowania energii biernej pojemnościowej w sieciach nn. Stosowane do kompensacji długich linii kablowych oraz urządzeń o pojemnościowych charakterze obciążenia. Łączenie każdego dławika odbywa się za pomocą specjalnego stycznika.